Çerez Örnek

Alumni

 

Alumni-Fragebogen

Für den Alumni-Fragebogen der Abteilung für Deutsche Sprache und Literatur klicken Sie hier.

 

Alumni-Karte:

Mezunlarımızla bağlarımızı daha da güçlendirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyük ilgi gören Mezun Kart uygulamamızdan sonra Uzaktan İlişik Kesme Sistemimizi de uygulamaya geçirdik:

 

EGE-GERMANISTIK Mezunları Ne Yapıyor? (Deneyim Paylaşımı Serisi):

EGE Germanistik Mezunları Ne Yapıyor? - Melik Mert Avşar (2021 Mezunu)

“Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden 2021 yılında mezun oldum. Mezuniyet sonrası daha önce tecrübelerimin olduğu BPO sektöründe ilerlemek istedim. Yabancı dil bilmenin getirdiği artılar ile uluslararası büyük bir şirket olan Telus International şirketine katıldım. Kısa bir süreliğine moderasyon yaptıktan sonra 3.ayımın sonunda yönetici sıfatıyla takım liderliğine promotion aldım. Ege Üniversitesi’nde bana katılan kültür ve iş hayatında kullanabileceğim teknikler sayesinde şu an olduğum yerde olduğumu söyleyebilirim. Olduğum kişi ve konumda olmama beni hazırlayan tüm hocalarıma teşekkürü borç bilirim.”

 

EGE-Germanistik Mezunları Ne Yapıyor? Alara Öztürk Balcı- 2022 Mezunu

“Herkese merhaba, ben Alara. Ege Germanistik'ten 2022 yılında mezun oldum. Son sınıfta iken yabancı dil eğitimi veren bir dil kursunda Almanca özel ders vermeye başlayarak öğrencileri Almanca dil sınavlarına hazırladım. Mezuniyet sonrası yine yabancı dil eğitimi veren bir dil kursunda Almanca eğitimi vermeye devam ettim. Şu an ise online olarak Almanca öğretmeye devam etmekteyim. Ege Üniversitesi'nden mezun olmamın iş bulmamda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Eğitimleri için hocalarıma ve bölümüme çok teşekkür ederim. İyi ki Ege'liyim!!”

 

EGE-Germanistik Mezunları Ne Yapıyor?- Burcu Polat Şeker (2013 Lisans-2018 Yüksek Lisans Mezunu) 

“Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden 2013 yılında mezun olup aynı yıl yüksek lisans eğitimime başlayıp 2018 yılında tamamladım. Lisans döneminde başladığım Mütercim Tercümanlık (Almanca) Bölümü’ndeki yan dal programından da 2014 yılında mezun oldum. Tez döneminde çeşitli özel kurumlarda Almanca öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 2016 yılında Uşak Üniversitesinde okutman olarak göreve başladım. 2021 yılı itibariyle de Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. 
Bu süreçte girdiğim ve bir çok kez başarılı geçen mülakat deneyimlerim oldu. Bu, hem Ege Üniversitesi’ nden mezun olmanın sağladığı bir avantaj idi hem de Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde bizlere aktarılan bilgi ve birikim neticesinde oldu diyebilirim. Işığı ile yolumu aydınlatan çok değerli hocalarıma sonsuz şükranlarım ile.”

 

Alumni-Veranstaltungen:

Sınıfta Mezun Var!- Dekanlarımız Yurt Dışındaki Mezunlarımızla Buluşuyor-Mezun Buluşmaları

 

2022

 

2021

 

 

2020

Sınıfta Mezun Var! (16 Aralık 2020)

16 Aralık 2020 tarihinde saat 14:00'de bölümümüz 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik, eski mezunumuz Öğr. Gör. Burcu Polat'ın katılımı ile "Sınıfta Mezun Var" etklinliği düzenlenecektir. Etkinliğimiz Egeders sistemi üzerinden yapılacak olup, sadece 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz davetlidir!


 

EGE-Germanistik Online Mezun Buluşmaları (21 Ekim 2020)

Ege Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı Bölümü mezunları 21 Ekim 2020 saat 17:00'de buluşuyor. Etkinlik Zoom üzerinden yapılacaktır. Tüm mezunlarımız davetlidir!

Topic: EGE GERMANISTIK ONLINE MEZUN BULUŞMASI
Time: Oct 21, 2020 05:00 PM Istanbul

Meeting ID: 829 6207 8669
Passcode: hm54gA

Katılım linki için tıklayınız


 

Mezunlarla Söyleşiler! (05 Haziran 2020)

05 Haziran 2020 tarihinde saat 13:00'de bölümümüzöğrencilerine yönelik, eski mezunumuz Selin Kocaman'ın katılımı ile "Mezunlarla Söyleşiler" etklinliği düzenlenecektir. Etkinliğimiz Microsoft Teams üzerinden yapılacak olup, tüm öğrencilerimiz davetlidir!

 

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE UNIVERSITY