Çerez Örnek

DÜSSELDORF HEINRICH HEINE ÜNÜVERSİTESİ YAZ OKULU BURSU

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü

Erasmus ortağımız olan Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi, devam eden Erasmus anlaşmamız dışında 2020 yılından beri her yıl bir öğrencimize Almanya’da 4 haftalık bir yaz okulu bursu imkânı sunmaktadır. Bu program sayesinde öğrencilerimiz yurt dışı deneyimi elde ederek, aldıkları 4 haftalık yoğun kurs sayesinde dilsel becerilerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Program öğrencilerin dil yeterliliklerini geliştirmesinin yanı sıra kültürler arası iletişim konusunda duyarlılaşma düzeylerini de arttırmakta ve öğrencilerin bölümümüz program öğretim amaçlarına ulaşmalarına katkıda bulunmaktadır. 

 

2022-2023 Yaz Dönemi Burs İlanı

2022-2023 yılı Temmuz-Ağustos aylarında bir EGE-Germanistik öğrencisine, partnerimiz Heinrich Heine Üniversitesi tarafından yaz okulu dil kursu bursu (2 ya da 4 hafta) verilecektir. Burs başvurularının 14 Şubat 2023 tarihine kadar Dr. Öğr. Üyesi Özlem Gencer Çıtak'a yapılması gerekmektedir. 

Başvuru için gerekli evraklar: 

·      Güncel tarihli Transkript, 

·      Kısa Özgeçmiş

·      Almanca Dil Seviyesini gösteren İngilizce belge (Geçerli bir sınavdan alınmış bir belgeniz yok ise, Yabancı Diller Yüksek Okulu’ndan Hazırlık sınıfını bitirdiğiniz dereceyi gösteren İngilizce bir evrak da kabul edilecektir.)

·     Almanya'da bulunulan burs süresince ikamet edilecek yeri gösteren belge

·      EGE-Germanistik 2. ve 3. sınf öğrencileri başvuru yapabilir. 

 

Ege Üniversitesi

EGE UNIVERSITY